170M5514
Description
FUSE 800A 690V 2GN/50 AR UC
DataSheet
170M5514 PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Square
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Applications:-
Features:-
Class:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Package / Case:-
Size / Dimension:1.969" L x 2.402" W x 3.031" H (50.00mm x 61.00mm x 77.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AAO20
AAO20
FUSE CRTRDGE 20A 550VAC CYLINDR