170M3210
Description
FUSE SQUARE 63A 700VAC RECT
DataSheet
170M3210 PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Square
Current Rating (Amps):63A
Voltage Rating - AC:700 V
Class:-
Approval Agency:CE, CSA, UR
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:200kA
Package / Case:Rectangular, Blade
Size / Dimension:1.969" L x 1.772" W x 2.283" H (50.00mm x 45.00mm x 58.00mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TPS-20
TPS-20
FUSE CARTRIDGE 20A 170VDC