170M3361
Description
FUSE SQUARE 80A 700VAC RECT
DataSheet
170M3361 PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Square
Current Rating (Amps):80A
Voltage Rating - AC:700 V
Class:-
Approval Agency:CSA, UR
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:200kA
Package / Case:Rectangular, Blade
Size / Dimension:1.969" L x 1.772" W x 2.323" H (50.00mm x 45.00mm x 59.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0305.750M
0305.750M
FUSE BRD MNT 750MA 277VAC/VDC
FNQ-14
FNQ-14
FUSE CARTRIDGE 14A 500VAC 5AG
TPL-BL
TPL-BL
FUSE CRTRDGE 250A 170VDC CYLINDR
170M3361
170M3361
FUSE SQUARE 80A 700VAC RECT
OPEN END FITTING 16 Z, 27 MM