BLS1425-11-08H5.2
Description
RECTANGULAR SPEAKER, 8 OHM, 1W
DataSheet
BLS1425-11-08H5.2 PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:1.2 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1.2kHz
Impedance:0.984" L x 0.551" W (25.00mm x 14.00mm)
Efficiency - dBA:0.205" (5.20mm)