CS28-02W220-05-1X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
SPEAKER IP67 8OHM 2W 103DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS28-02W220-05-1X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:2.2 kHz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:2.2kHz
Impedance:Polyethylenimine (PEI)
Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
Efficiency - Testing:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Efficiency - Type:-
Power - Rated:Wire Leads with Connector
Power - Max:1.102" Dia (28.00mm)
Port Location:0.220" (5.60mm)