BTD44-12-03H20.1
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
44MM, AUDIO EXCITER
Catalog
Speakers
DataSheet
BTD44-12-03H20.1 PDF
Type Description
Series:BTD
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:0 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:250Hz
Impedance:1.732" Dia (44.00mm)
Efficiency - dBA:0.791" (20.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
K 28 WPC - 8 OHM
K 28 WPC - 8 OHM
K 28 WPC - 8 OHM