BMS1813F-11C-08H4.5-BBS152
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
18X13 MM SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BMS1813F-11C-08H4.5-BBS152 PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:0 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Efficiency - dBA:0.177" (4.50mm)