BLS32-12-08H17
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
ROUND SPEAKER 32 MM DIA X 17 MM,
Catalog
Speakers
DataSheet
BLS32-12-08H17 PDF
Type Description
Series:BLS
Package:Box
Part Status:Obsolete
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:350 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:350Hz
Impedance:0.669" (17.00mm)