BMS40-12B-08H5.0
Description
ROUND SPEAKER, DIAMETER 40MM, 1W
DataSheet
BMS40-12B-08H5.0 PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:200 Hz ~ 5.0 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:0.272" (6.90mm)