BMS1813-11C-08H3.8RW025
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
ELECTRO MAGNET RECEIEVER / DYNA
Catalog
Speakers
DataSheet
BMS1813-11C-08H3.8RW025 PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:1.1 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1.1kHz
Impedance:Polyethylene Naphthalate (PEN)
Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
Efficiency - Testing:-
Efficiency - Type:-
Power - Rated:Wire Leads
Power - Max:0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Port Location:0.157" (4.00mm)