BDT3745H16.5P
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
PCB SNAP FIT, HIGH TEMP, SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BDT3745H16.5P PDF
Type Description
Series:BDT
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:-
Frequency Range:200 Hz ~ 8.0 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:1.457" Dia (37.00mm)
Efficiency - dBA:0.650" (16.50mm)