BLS2035-11-08H7.6W153
Description
ELECTRO MAGNET DYNAMIC SPEAKER
DataSheet
BLS2035-11-08H7.6W153 PDF
Technology:Magnetic
Type:-
Frequency Range:800 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:800Hz
Impedance:1.378" L x 0.787" W (35.00mm x 20.00mm)
Efficiency - dBA:0.299" (7.60mm)