PMT-20N12AL03-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 4OHM 1W TOP PORT 73.5DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PMT-20N12AL03-04 PDF
Type Description
Series:PMT
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:400 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:398.7Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Top
Efficiency - Testing:Round
Efficiency - Type:Aluminum (AI)
Power - Rated:Nd-Fe-B
Power - Max:-
Port Location:-
Shape:Wire Leads
Material - Cone:0.906" Dia (23.00mm)
Material - Magnet:0.260" (6.60mm)