PMT-20N12AL04-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 4OHM 1W TOP PORT 75.7DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PMT-20N12AL04-04 PDF
Type Description
Series:PMT
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:350 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:378.1Hz
Impedance:0.366" (9.30mm)