PLS-75F25AL02-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 84DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PLS-75F25AL02-08 PDF
Type Description
Series:PLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:104.81Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round, Square Frame
Efficiency - Testing:Aluminum (AI)
Efficiency - Type:Ferrite
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Eyelet(s)
Shape:3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
Material - Cone:1.961" (49.80mm)