BMS20-12-08H3.2RW020-YL
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
20MM SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BMS20-12-08H3.2RW020-YL PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:0 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
Efficiency - Testing:-
Efficiency - Type:-
Power - Rated:Wire Leads with Connector
Power - Max:0.787" Dia (20.00mm)
Port Location:0.126" (3.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R 10 S TE - 4 OHM
R 10 S TE - 4 OHM