HODVTEC-31618-000
Manufacturer
Knowles
VIGOR # :
Description
SPEAKER 25OHM SIDE PORT 122DB
Catalog
Speakers
DataSheet
HODVTEC-31618-000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Receiver, Balanced Armature
Frequency Range:200 Hz ~ 4.324 kHz
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:-
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Solder Pads
Efficiency - Type:0.310" L x 0.161" W (7.87mm x 4.09mm)
Power - Rated:0.310" (7.87mm)