BMT2512H12-04
Description
TRANSDUCER MAGNT 12V 25MM PCB MT
DataSheet
BMT2512H12-04 PDF
Input Type:-
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:8 ~ 14V
Frequency:1kHz
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:55mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):0.657" (16.70mm)