BMT1606XH14
Description
TRANSDUCER MAGNT 6V 16MM PCB MT
DataSheet
BMT1606XH14 PDF
Input Type:-
Voltage - Rated:6 V
Voltage Range:4 ~ 8V
Frequency:2.3kHz
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 6V, 10cm
Current - Supply:30mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)