BRP4535S-12-C
Description
PIEZO ALARM, PANEL MOUNT
DataSheet
BRP4535S-12-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Transducer, Externally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:1 ~ 15V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Continuous
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):100dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:30mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Screw Terminals
Size / Dimension:1.713" Dia (43.50mm)
Height - Seated (Max):1.358" (34.50mm)