CI35P-30E240-C-10X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
AUD. PIEZO IND 6-30V PNL MNT
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
CI35P-30E240-C-10X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:6 ~ 30V
Frequency:2.4kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Continuous
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):71dB @ 6V, 61cm
Current - Supply:35mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:1.386" Dia (35.20mm)
Height - Seated (Max):1.646" (41.80mm)