BRP2411P-12-CFS
Description
PIEZO ALARM, 12 VDC WITH CIRCUIT
DataSheet
BRP2411P-12-CFS PDF
Type Description
Series:BRP2411P-12-CFS
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:3 ~ 15V
Frequency:3.8kHz
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:10mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 110°C
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.945" Dia (24.00mm)
Height - Seated (Max):0.441" (11.20mm)