BRP2416P-12-C
Description
PIEZO ALARM W/INTERNAL CIRCUIT
DataSheet
BRP2416P-12-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:3 ~ 20V
Frequency:2.8kHz
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:8mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.937" Dia (23.80mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)