SMT1715-12H12F
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
TRANSDUCER MAGNT 5V 17X15MM SMD
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
SMT1715-12H12F PDF
Type Description
Series:SMT
Package:Box
Part Status:Active
Driver Circuitry:-
Input Type:-
Voltage - Rated:5 V
Voltage Range:4 ~ 8V
Frequency:2kHz
Technology:Magnetic
Operating Mode:-
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 5V, 10cm
Current - Supply:50mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.669" L x 0.591" W (17.00mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)