BMT1612H14
Description
TRANSDUCER MAGNT 12V 16MM PCB MT
DataSheet
BMT1612H14 PDF
Input Type:-
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:6 ~ 18V
Frequency:2.048kHz
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)