SMT8585-3.6H04-05
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
TRANSDUCER MAG 3.6V 8.5X8.5MM SM
DataSheet
SMT8585-3.6H04-05 PDF
Type Description
Series:SMT
Package:Box
Part Status:Active
Driver Circuitry:-
Input Type:-
Voltage - Rated:3.6 V
Voltage Range:2.5 ~ 4.5V
Frequency:2.5kHz
Technology:Magnetic
Operating Mode:-
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 3.6V, 10cm
Current - Supply:90mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.335" L x 0.335" W (8.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)