BRP4222T-24-C
Description
PIEZO ALARM, 24 VDC WITH CIRCUIT
DataSheet
BRP4222T-24-C PDF
Type Description
Series:BRP4222T-24-C
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:24 V
Voltage Range:1 ~ 28V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Single Tone
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 24V, 30cm
Current - Supply:15mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Quick Connect Tab - 0.125" (3.20mm)
Size / Dimension:1.654" Dia (42.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)