BRP4535S-24-CD
Description
PIEZO ALARM, PANEL MOUNT
DataSheet
BRP4535S-24-CD PDF
Type Description
Series:BRP4535S
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:24 V
Voltage Range:4 ~ 28V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Dual Tone
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 24V, 30cm
Current - Supply:30 ~ 40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Size / Dimension:1.713" Dia (43.50mm)
Height - Seated (Max):1.378" (35.00mm)