FT-32G-2.9A1W035 SS316
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
32MM PIEZO DISC, W/ WIRE
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
FT-32G-2.9A1W035 SS316 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2.9 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Standard
Impedance:-
Capacitance @ Frequency:35000pF @ 120Hz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.260" Dia (32.00mm)