CR8459-2000-N
Manufacturer
CR Magnetics, Inc.
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 200A IN-LINE
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
CR8459-2000-N PDF
Type Description
Series:CR8400
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency Range:50Hz ~ 400Hz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:-
ET (Volt-Time):2000:1
Turns Ratio - Primary:Secondary:74Ohm
Current Ratio:-
DC Resistance (DCR):Free Hanging (In-Line)
Ratings:2.362" L x 1.890" W (60.00mm x 48.00mm)
Mounting Type:0.689" (17.50mm)