RH100-12.000-9-1015-TR-NS1
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 9PF SMD
DataSheet
RH100-12.000-9-1015-TR-NS1 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)