CSA309-15.000MABJ-UB
Description
CRYSTAL 15.0000MHZ 18PF TH
DataSheet
CSA309-15.000MABJ-UB PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:15 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)