HC-49/U-S5990400ABJB
Description
CRYSTAL 5.9904MHZ 18PF TH
DataSheet
HC-49/U-S5990400ABJB PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:5.9904 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)