FC4STCBMF4.9152-BAG200
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF TH
DataSheet
FC4STCBMF4.9152-BAG200 PDF
Type Description
Series:C4ST
Type:MHz Crystal
Frequency:4.9152 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):0.142" (3.60mm)