CM1610H32768DZBT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CM1610H32768DZBT PDF
Type Description
Series:CM1610H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)