CFV-206100000AZFB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 100.0000KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
CFV-206100000AZFB PDF
Type Description
Series:CFV-206
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:100 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.075" Dia (1.90mm)
Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)