RH100-10.000-10-5050-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
RH100-10.000-10-5050-TR PDF
Type Description
Series:RH100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):250 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)