H13-6.000-16-5050-EXT-TR
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 16PF SMD
DataSheet
H13-6.000-16-5050-EXT-TR PDF
Type Description
Series:H13
Type:MHz Crystal
Frequency:6 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)