RH100-12.000-8-EXT-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
RH100-12.000-8-EXT-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±100ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)