EA3250MA10-14.7456M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EA3250MA10-14.7456M TR PDF
Type Description
Series:EA3250
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:14.7456 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):55 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)