RH100-26.000-15-F-1015-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 15PF SMD
DataSheet
RH100-26.000-15-F-1015-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)