H130B-12.000-18-3030-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
H130B-12.000-18-3030-TR PDF
Type Description
Series:H130B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):35 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)