RH100-10.000-8-2020-TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
RH100-10.000-8-2020-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):250 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)