H10S-10.000-18-EXT-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
H10S-10.000-18-EXT-TR PDF
Type Description
Series:H10S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±100ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):130 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)