E1SJA18-5.000M TR
Description
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
E1SJA18-5.000M TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:5 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ATS330ASM-1
ATS330ASM-1
CRYSTAL 33.0000MHZ 20PF SMD
SXT2147BB38-40.000MT
SXT2147BB38-40.000MT
CRYSTAL 40.0000MHZ 7PF SMD
7A24070001
7A24070001
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
E1SJA18-5.000M TR
E1SJA18-5.000M TR
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD
23301
R METER SEAL
RN732ATTD77R7B50
RN732ATTD77R7B50
RES 77.7 OHM 0.1% 1/10W 0805