RH100-48.000-10-F-TR-NS1
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
RH100-48.000-10-F-TR-NS1 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±100ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)