FC3VREEEM38.4-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
DataSheet
FC3VREEEM38.4-T3 PDF
Type Description
Series:FC3VR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)