FK135EIVM0.032768-T3
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMT
Catalog
Crystals
DataSheet
FK135EIVM0.032768-T3 PDF
Type Description
Series:K135
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)