FC4SDCBMF14.7456-T1
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC4SDCBMF14.7456-T1 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:14.7456 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)