FC3BACALI16.0-T3
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC3BACALI16.0-T3 PDF
Type Description
Series:C3BA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)